Przekaż 1% podatku na cele charytatywne

przekaż 1% podatku Ogrzej Polskę

Trwa czas rozliczeń podatkowych, więc jest to najlepsza okazja do wsparcia inicjatyw społecznych i przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zwracamy się z prośbą o przeznaczenie w tym roku 1% na cele, które realizujemy w ramach akcji Ogrzej Polskę.

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wówczas wiele osób narażonych jest na utratę zdrowia, a nawet życia, na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka w szczególności osoby bezdomne, będące w kryzysie ubóstwa czy w podeszłym wieku.

przekaż 1% podatku Ogrzej Polskę
przekaż 1% podatku Ogrzej Polskę

Nasi wolontariusze-rękodzielnicy nie pozostają obojętni wobec tych problemów i chętnie włączają się w akcje tworząc akcesoria (czapki, szaliki, rękawiczki, skarpetki itp.), odzież (swetry, bluzki) oraz koce.

W zakresie projektu prowadzimy również działania w obszarze edukacji rękodzielniczej. Spotykamy się z wolontariuszami, którzy rozszerzają swoje umiejętności z szydełkowania oraz dziergania.

Dzięki przekazanym środkom będziemy mogli zakupić materiały potrzebne wolontariuszomrękodzielnikom tj. włóczki, szydełka, druty czy inne akcesoria, a także materiały szkoleniowe i informacyjne.

przekaż 1% podatku Ogrzej Polskę
przekaż 1% podatku Ogrzej Polskę

Państwo również możecie pomóc tym, którzy tego potrzebują.
Z pewnością procent zaprocentuje. Już teraz dziękujemy 🙂

Jesteśmy pewni, że wsparcie darczyńców pozwoli nam na uruchomienie działań, dlatego serdecznie zachęcamy do przekazania 1% dla rzecz Gdańskiej Fundacji Integracji Społecznej OSK Lipce.

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT za 2020 (28,  36, 36L, 37, 38 oraz 39) wpisz KRS 0000425194, a jako cel szczegółowy koniecznie Ogrzej Polskę.

1 % podatku dochodowego mogą przekazać: 

Dzięki Twojemu wsparciu Fundacja będzie mogła  pomagać w duchu „sąsiad pomaga bliźniemu”, a działania nabiorą realnych kształtów.

Dzięki wsparciu będziemy mogli zakupić przędzę dla wolontariuszy i organizować spotkania rękodzielnicze.