Finał akcji na śląsku

paczka ogrzej polskę

28 stycznia 2021 r. miał miejsce finał śląskiej części ogólnopolskiej akcji „Ogrzej Polskę”. Odbywał się w Śląskim Stowarzyszeniu Charytatywnym „Przystań”. Rękodzielnicy przekazali osobom bezdomnym, zagrożonym wychłodzeniem oraz osobom w trudnej sytuacji komplety czapek i szalików. Ponadto przedstawicielom „Przystani” zostały przekazane „na później” czapki (w ilości prawie 70) oraz koc.

Akcja „Ogrzej Polskę” jest akcją zrzeszającą rękodzielników z całej Polski. Ma ona na celu dostarczenie potrzebującym ręcznie robionych akcesoriów, które pomogą osobom potrzebującym przetrwać zimę.

Będą one docelowo przekazane osobom, które są w trudnej sytuacji, w tym osobom bezdomnym – właśnie po to, aby je ogrzać. Aby zapewnić im trochę ciepła. Rzeczy zbieramy przez cały rok – wyjaśnia Dorota Rus, śląska koordynatorka akcji „Ogrzej Polskę”.

Na ten moment odbyły się dwa finały akcji: jeden w Gdańsku, drugi na Śląsku. W lutym planowane jest wsparcie osób z województwa małopolskiego, a w marcu lubelskiego.

Na ten moment wolontariusze wykonali 177 czapek, 78 szalików, 40 opasek, 10 swetrów oraz prawie 300 prostokątów, które połączone stworzą pełnowymiarowe koce.

Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, by samemu stworzyć sweter czy rękawiczki zawsze może dostarczyć niezbędną wolontariuszom włóczkę. Na pewno uda się z niej stworzyć coś ciepłego. Jednocześnie zapraszamy do współpracy wszystkie chętne osoby, które chcą dziergać, do wsparcia akcji swoimi wyrobami.